Kategorie: Wszystkie | Od siebie
RSS
poniedziałek, 26 października 2015
Moja praca w Poczcie Polskiej (3)
Dalsze przygody w państwowym molochu.
czwartek, 15 października 2015
Moja praca w Poczcie Polskiej (2)
Dalsze przygody w państwowym molochu.
sobota, 10 października 2015
Moja praca w Poczcie Polskiej (1)
Nie chcę, żeby ten tekst zabrzmiał jak oskarżenie. Raczej jak przestroga. Bo na Poczcie naprawdę sporo ludzi stara się, aby priorytety dochodziły szybko, kolejki pod okienkami topniały, a klienci byli zadowoleni. Sęk w tym, że od wielu lat toczy ją przewlekła choroba, która w XXI wieku powinna być już zwalczona, jak gruźlica czy ospa. Uważam, że klienci (czyli my wszyscy) mamy prawo wiedzieć, na czym polega. Dlatego postaram się przedstawić moją przygodę "od kulis", nie owijając w bawełnę.
piątek, 24 kwietnia 2015
Czy Grecja należy do Europy?
Podczas, gdy decyduje się przyszłość Grecji, różne instytucje zastanawiają się, czy bardziej "opłacalne" będzie jej bankructwo teraz, czy może należy jeszcze trochę poczekać. I nie bez sensu wydaje się pytanie: czy Grecja należy do Europy?
czwartek, 16 kwietnia 2015
"Wilki" i zając
"Nocne wilki" planują wielki rajd przez Europę. Pomóżmy im zapamiętać nasz kraj jako kraj ludzi sympatycznych i gościnnych.
poniedziałek, 13 kwietnia 2015
Bądźmy zagmatwani
Świat handlu i reklamy bazuje na dość prostych bodźcach, choć sam prosty nie jest. To tak, jak z ludźmi. Problem zaczyna się wtedy, gdy tenże świat uznaje, że trzeba nas "uprościć".
niedziela, 05 kwietnia 2015
Strach dzieci mnoży
Od jakiegoś czasu podnoszą się głosy coraz bardziej zatroskane o przyrost naturalny Polaków. Psioczy się na politykę prorodzinną, która jest, a jakoby jej nie było. Mam w tej sprawie kilka własnych przemyśleń.
poniedziałek, 30 marca 2015
Szukanie wspólnego wroga
Jak każda ideologia, feminizm także bardzo pilnie poszukuje swoich wrogów. Bo co innego, jak nie wspólny wróg, pozwala nam zjednoczyć się i przetrwać?
wtorek, 10 marca 2015
Koniec hipsterskiej mody- ale nie wszędzie
W czasie, kiedy w mediach i modnych klubach fala hipsterstwa już powoli zanika, gazeta.pl nadal podtrzymuje ją z dziwnym uporem. Ciekawe, w jakim celu?
czwartek, 05 marca 2015
USA nie pozwolą na przegraną Rosji, z kilku powodów
Nasza polityka zagraniczna, która przypomina miotanie się od ściany do ściany, nie tylko dostarcza rozrywki decydentom na Kremlu. Pokazuje również, że mimo dostępności do wiedzy, technologii, funduszy, nadal nie potrafimy przewidywać rozwoju wydarzeń kilka kroków do przodu. Jak choćby USA.
poniedziałek, 02 marca 2015
Jak manipuluje "Ida"?
Paweł Pawlikowski, tak jak jego koleżanka z Oxfordu Helena "Brus" Wolińska (która w życiu posługiwała się trzema nazwiskami), również nieźle zmienia maski i tożsamości. Teraz jest polskim reżyserem, kręcącym wysublimowane kino dla outsiderów.
wtorek, 17 lutego 2015
"Ida" - moralna brzyda
Podczas gdy "Ida" tryumfalnie maszeruje przez europejskie i światowe festiwale, chyba niewiele ludzi zastanawia się nad prawdziwym znaczeniem i funkcjami tego filmu.
wtorek, 03 lutego 2015
Charlie to sprawa Francji, a nie Polski
Wokół zamachu na francuską satyryczną gadzinówkę rozpętała się istna histeria. Pytanie, czy to naprawdę służy naszej wolności i demokracji?
sobota, 31 stycznia 2015
O ćpaniu na nowo
Jakub Żulczyk - warszawski pijak, ćpun i pisarz - podzielił się z szeroką publicznością swoimi refleksjami na temat wychodzenia z nałogu. A ja znowu rozpaczliwie zamarzyłem, aby temat ćpania ktoś przedstawił inaczej, na nowo, mówiąc krótko: po prostu szczerze...
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9